«Лубнигаз» оштрафували на 100 тисяч гривень

«Лубнигаз» оштрафували на 100 тисяч гривень | Oblnews - Новини Полтаської області

«Лубнигаз» оштрафували на 102 тисячі гривень за порушення процедури відключення газу та завищення річної замовленої потужності.

АТ «Лубнигаз» оштрафували на 102 тисячі гривень, бо товариство припустилося порушень під час відключення споживачів від газу, а також завищило обсяги річної замовленої потужності газу. Відповідне рішення ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг під час засідання 24 лютого 2021 року.

На тому ж засіданні гендиректор АТ «Лубнигаз» Ігор Кондратенко надав пояснення щодо цих порушень. За його словами, неправильне оформлення процедури відключення було пов’язане із тим, що мешканці не допускали працівників у помешкання і відмовлялися підписувати акти. На питання щодо того, що надавати послуги припиняли тим, хто хотів змінити постачальника, Кондратенко відповів, що це чутки. З тих це причин, за словами директора, були і завищені річні обсяги замовлення. Також це було продиктоване тим, що споживачі не передають показники лічильників.

За даними НКРЕКП, таким чином «Лубнигаз» відключило не менше 8-ми споживачів та завищило обсяги споживання для 6-х. За це оператора планували оштрафувати на 850 тис. грн, але Ігор Кондратенко, надавши пояснення, попросив знизити суму штрафу до 105 тис. грн. Члени комісії пішли на зустріч та визначили штраф у 102 тис. грн за недотримання вимог законодавства, що регулює функціонування ринку природного газу та порушення ліцензійних умов». Вони додали, що постачальники все ж мають інструменти для недопущення таких порушень, тому все одно мають нести відповідальність.

Також АТ «Лубнигаз» зобов’язали надати до НКРЕКП письмові пояснення та підтверджуючі документи щодо відповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації — до 25 березня 2021 року.