У Полтаві уже готові 350 боксових місць у протитуберкульозному диспансері

У Полтаві уже готові 350 боксових місць у протитуберкульозному диспансері | Oblnews - Новини Полтаської області

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін розповів, що наразі очікують сертифікат на дозвіл використання споруди.

Для цього передали документи до Державної архітектурно-будівельної інспекції. 

Про це стало відомо 2 березня на засіданні з координації дій через поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності.

У протитуберкульозному диспансері підготували 350 ліжок для хворих у боксах.

Будівництво стаціонарного відділення диспансеру тривало майже 30 років. Як пише видання «Полтавщина», його розпочали у 1993 році. З 2003 до 2017 року на будівництво нового тубдиспансеру витратили майже 200 млн грн. У 2018 році уклали договір на третю чергу будівництва на понад 300 млн грн. У 2020 році проєкт будівництва коригували за 1,5 млн грн.

Минулоріч голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов говорив, що будівництво протитуберкульозного диспансеру завершать влітку 2020 року.

Станом на початок 2019 року на Полтавщині існували диспансери у Полтаві, Кременчуці і Лубнах. Також мали 2 лікарні – Опішнянська і Веприцька. Ще було кілька санаторіїв. Наприкінці 2019 року на базі Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру створили єдиний заклад, до якого увійшли 3 диспансери, 2 лікарні і санаторій у Гадячі. Наразі маємо три консультативно-діагностичні відділення: у Полтаві (вул. Київське шосе, 1в), Кременчуці та Лубнах.