Що сталося з дітьми, яких вилучили із жахливих умов у Полтаві? (ВІДЕО)

чуканова

Жахлива ситуація сталася у Полтаві минулої п’ятниці: двох дітей вилучили з жахливих умов, брудних і голодних, у хаті літали мухи, а на тілі однієї дитини були личинки. Справою займається поліція, служба у справах дітей. Двом хлопчикам надали допомогу у лікарні.

Оскільки служба у справах дітей не раз приходила до Ірини Чуканової, тому цього разу вони прибули з документом на вилучення дітей (раніше жінка не пускала фахівців).

Зараз обоє хлопчиків, Артем, якому 11 і має інвалідність, та Сашко, якому 9, учень 2 класу школи №16, перебувають у лікарні. Спочатку Артема помістили в реанімацію, адже дитина була настільки виснажена та занедбана, що потребувала порятунку.

«У реанімації Артем був лише добу, і ми його перевели в педіатричне відділення. Стан дитини стабілізували. Хлопчик важить трохи більше 10 кілограмів в 11 років, був зневоднений. Нині він на паліативному ліжку, за ним постійний догляд», – розповіла Лариса Савченко, головна лікарка дитячої лікарні.

В Артема – ДЦП, він не ходить і не говорить. Чи бував на вулиці і чи возила його мати до лікарів, чи були ті в будинку, навідували дитину з інвалідністю і чи взагалі знали про її існування, наразі з’ясовують.

У Сашка є деякі проблеми із зором, тому хлопчика помістили в офтальмологічне.

Тим часом до лікарні добрі люди у вихідні вже привезли допомогу хлопчикам: спідню білизну, інший одяг, памперси, фрукти.

Що сталося з дітьми, яких вилучили із жахливих умов у Полтаві? (ВІДЕО) | Oblnews - Новини Полтаської області

Саме школа забила на сполох. Там переймались тим, що Сашко перестав її відвідувати. Повідомляли у поліцію, службу у справах дітей, приходили додому до учня.

Як розповіла вчителька Сашка, Тетяна Володимірівна, вона подала 6 доповідних директору про ситуацію і що дитина не відвідує школу. Також зв’язувалась з мамою хлопчика, але та ігнорувала та не виходила на контакт.

Як виявилось, Сашко залишився на другий рік в одному класі, до школи він ходив рідко. Тетяна Володимірівна знала, що у жінки вдома знаходиться дитина з інвалідністю. Після того, як вчителька почала скаржитися матері на недоглянутість дитини (поганий запах), мати дітей перестала виходити на зв’язок.

Тоді разом із батьками з класу та представником служби у справах дітей, вони приходили за вказаною адресою, але родину не знайшли. 

«Вийшло так, що Ірина дивно вказала адресу, ми шукали, але там ніхто з сусідів не знав про таку родину. Однак, я думаю, що поліція чи служба все ж мали б знайти, де живуть такі люди, адже в них більше ресурсів, бази даних», – вважає вчителька.

За словами батьків, які водять дітей в один клас із Сашею, класна керівниця постійно переймалась хлопчиком, хоча був він у школі мало.

«Коли сніданки були платні, то вчителька або за свої гроші годувала, або чиюсь порцію давала, адже діти їдять не всі і не все. Я, наприклад, погодилась, щоб порцію моєї дитини отримував Саша, бо ж чому дитя буде голодним», – розповіла Катерина Сень, одна з мам.

Нині батьки у класі обурені ситуацією, аби знали про тяжкі умови, допомогли б, але ж цієї допомоги Ірина уникала, не казала, не зверталась.

15 березня мати дітей Ірина Чуканова вийшла розповідати, що на неї та дітей «натравили» служби. Жінка каже, що не мала умов, води, бо треба було носити з колонки, говорила, що всі винні в ситуації, а не вона та чоловік. Мати боїться, що після публікацій чоловіка звільнять з роботи.

Розповіла жінка і про те, що Артем – це лише її дитина, а в Сашка є батько, який живе з ними. 

Також вона сказала, що в хаті роблять ремонт і взагалі, коли приїхали служби, то зібралась по їжу в магазин, а їй не дали піти.

Хоча коли в Сашка спитали, коли і що дитина їла востаннє, то дитя відповіло: «Вчора, батон».

Жінка також скаржилась, що не отримувала допомоги від держави. Виявилось, що мати отримувала державну допомогу до переїзду у Полтаву. Тут мати вирішила нікуди не ходити, мовляв сама все дасть дітям і без держави та допомоги. Ірина каже, що ходити по інстанціях не мала змоги (це й зрозуміло, бо ж дитина з інвалідністю на руках). Також вказала і на те, що не має бабусь, підтримки, без матері лишилась у 13 років.

Рустам Азізов, начальник служби і справах дітей Шевченківського району міста, повідомив, що служба не знала про існування дитини з інвалідністю. 

«Для нас було несподіванкою, відкриттям, адже раніше жінка не пускала у дім, знали про одну дитину, з приводу якої зверталась школа не раз. А умовивши матір показати умови проживання, побачили й іншу дитину», – розповів Рустам Азізов.

Нині збирають документи щодо позбавлення жінки прав на дітей. Щодо чоловіка, з’ясовують, хто він і чим займається та інші нюанси, адже відповідальність за дітей лежить і на ньому. 

Також служба у справах дітей подала запит щодо лікарів, які мали обстежувати родину, підказати, як діяти, якщо дитина з інвалідністю. Але це за умови, що жінка чи її чоловік хоча б кудись зверталися.

За матеріалами сайту «KOLO.NEWS»