Справа зґвалтування та вбивства 16-річної Маші на Козельщині: Полтавська обласна прокуратура відмовилася брати під свій контроль розслідування злочину

Вбивство

Тепер Глобинська окружна прокуратура буде здійснювати досудове розслідування по справі згвалтування та смерті 16-річної Маші на Козельщині.

Обласна прокуратура фактично відмовилася брати під свій контроль розслідування резонансного злочину. Також підозрілим є і те, що «державним адвокатом» для всіх трьох підслідних призначена колишня співробітниця прокуратури. Тому депутат Руслан Телятник вирішив надати кваліфікованого адвоката, який буде захищати інтереси потерпілої сторони та сприяти прозорому розслідуванню злочину. Про це він повідомив на сторінці у Фейсбук.
Також депутат направляв звернення до прокурора Полтавської області Антона Столітнього особисто з проханням взяти розслідування цього резонансного кримінального провадження під персональний контроль, на що отримав відмову.

«Також нагадаю: саме зважаючи на широкий резонанс події і рішучість мешканців Козельщинської громади домогтися справедливості у цій справі, на прохання земляків загиблої, як депутат Полтавської обласної ради я звернувся до прокурора Полтавської області А. Столітнього з пропозицією взяти розслідування цього кримінального провадження під персональний контроль.

Роблячи це, я керувався лише людяністю, бажанням домогтися справедливості і повагою до земляків.
Але я і мої земляки у відповідь отримали відписку. А разом з нею – чітке уявлення про дійсний стан «реформи прокуратури» та справжні моральні установки окремих керівників цієї структури.
Про те, що зі слідством не все гаразд, свідчить не тільки той факт, що обласна прокуратура фактично відмовилася брати під свій контроль розслідування резонансного злочину.
Тобто, заздалегідь знімає з себе відповідальність.
А й те, що «державним адвокатом» для всіх трьох підслідних призначена колишня співробітниця … прокуратури.
Що може свідчити про конфлікт інтересів. Тому що «люди в погонах» – діючі та «колишні», як свідчать українські реалії, швидко знаходять один з одним спільну мову і спільний інтерес, які, як правило, йдуть врозріз з інтересами суспільства.
Щоб цього не сталося і на цей раз, я надам потерпілій стороні кваліфікованого незалежного адвоката – для максимального сприяння прозорому розслідуванню цього злочину, надійного захисту прав потерпілих та інтересів громади», – пише Руслан Телятник.

Уже повідомили про підозру у зґвалтуванні неповнолітньої дівчини 15-річному жителю Кременчуцького району. Досудове розслідування триває. Його затримали 60 діб без альтернативи внесення застави.