ПрАТ «АвтоКрАЗ» отримав нового власника, який тісно пов’язаний з олігархом Констянтином Жеваго

Жеваго

Новий власник збанкрутілого ПрАТ «АвтоКрАЗ» тісно пов’язаний зі «старим» власником – олігархом Констянтином Жеваго.

11 травня відбувся аукціон ФГВФО з продажу пулу активів банку «Фінанси та кредит» і «Дельта Банку» на 10,6 млрд. грн, у який входять борги групи «АвтоКрАЗ» (частина активів – у заставі НБУ). У забезпеченні за позиками – кілька цілісних майнових комплексів площею 511,4 тис кв. м у Полтавській області, у тому числі завод із виробництва великовантажних автомобілів, завод із виробництва гальмівної апаратури для автотранспортних засобів тощо.

Про це повідомили на сайті «Finbalance».

Переможець аукціону – ТОВ «Фінансова компанія «Фінтакт», його пропозиція – 269,1 млн грн (тобто дисконт складе 97,5%).

Наразі в держреєстрі засновниками ТОВ «ФК «Фінтакт» вказані ТОВ «Глоріоза» і ТОВ «Магеллан Інвестментс», а бенефіціаром – Дмитро Березовенко. Також ця компанія належить до групи «старого» власника Костянтина Жеваго.

Разом з тим, до середини 2020 року бенефіціарами ТОВ «Фінансова компанія «Фінтакт» значилися в тому числі Олег Артеменко і Микола Похилько. Як писав Finbalance, фізособи з такими ж іменами працювали в банку «Фінанси та кредит» й інших структурах Костянтина Жеваго (з ним же пов’язують групу «АвтоКрАЗ»).

У 2020 році ФГВФО продав для ТОВ «Фінансова компанія «Фінтакт» пул активів банку «Фінанси та кредит» на 11,5 млрд грн з дисконтом понад 99%. У складі цього пулу – борги низки компаній Констянтина Жеваго, у тому числі:

  • ПАТ «Стахановський вагонобудівний завод»;
  • ТОВ «Восток-Руда»;
  • ПАТ «Суднобудівний завод «Залів».

Частина кредитів фігурує в матеріалах позову «Полтавського ГЗК» (Ferrexpo) до ФГВФО про визнання кредиторських вимог комбінату до банку «Фінанси та кредит» на 3,9 млрд грн.

Нагадаємо, наприкінці минулого року «АвтоКрАЗ» став банкрутом. Тоді ж Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж майно автомобільного заводу.