У Миргороді пройшов перший воркшоп з розробки Програми розвитку велоруху на території громади

Миргород

17 травня у Миргороді відбувся перший воркшоп з розробки Програми розвитку велоруху.

Про це повідомили у пресслужбі Миргородської міської ради.

На заході обговорили велоінфраструктуру, її розвиток у попередні рокі та бажані зміни у найближчому майбутньому. Також мова йшла про те, як зробити рух у громаді більш безпечним для всіх його учасників.

Наприклад, на вузеньких вуличках із незначним трафіком було запропоновано встановити обмеження швидкості руху. Згадували й освітні програми, такі, як навчання правил дорожнього руху для велосипедистів, а також штрафи для тих, хто порушує права велосипедистів на дорогах та паркується на велосмугах. Лунали й більш кардинальні пропозиції щодо підвищення безпеки й екологічності руху містом. Наприклад, створення умовно-пішохідного центру міста із платним проїздом для приватних авто.

Також на заході учасники працювали з картами міста та громади, прокладали зручні для велоруху маршрути, визначали їх першочерговість та необхідні додаткові заходи, такі, як маркування, розмітки, зони перепочинку. Обговорювали інформаційні кампанії, промоцію туристичних маршрутів, надання супутніх послуг як місцевим велосипедистам, так і велотуристам.

Воркшоп провели експертки з U-Cycle, що допомагають нашій громаді розробити якісну та дієву Програму розвитку велоруху на Миргородську міську територіальну громаду.

Програма та багато інших заходів з промоції велосипеда як дешевого, швидкого та безпечного в часи COVID транспорту розробляється в рамках ініціативи «Велопроєктування як спосіб зменшення впливу пандемії COVID-19».

Наступними кроками розробки стануть узагальнення напрацювань воркшопу, розробка чорнової версії Програми, обговорення її з громадою та доопрацювання. У фіналі Програма має бути затверджена сесією міської ради, що необхідно для подальшої розбудови комфортного й безпечного середовища для всіх учасників руху.

Збір даних для розробки Програми наразі триває, тож якщо ви хочете долучитися – заповніть онлайн анкету.