Чи збудують сміттєпереробний завод на Полтавщині?

Чи збудують сміттєпереробний завод на Полтавщині? | Oblnews - Новини Полтаської області

21 травня у Решетилівській громаді відбудуться громадські слухання щодо будівництва заводу для перероблення сміття, — проінформувала голова громади Оксана Дядунова у своєму розпорядженні.

Завод в Решетилівській громаді пропонують створити представники німецької компанії Braun Industrial Technology, які представили проєкт співпраці з Решетилівською громадою. Інвестори хочуть створити механізм з прийому, сортування і перероблення побутових відходів, що генеруються громадою.

Завод дозволить поліпшити екологічну ситуацію в громаді, принесе у громаду гроші і створить 48 нових робочих місць.

Біогазова станція в складі заводу, дозволить виробляти електричну енергію до 1,5 МВт на годину, продаж виробленої електроенергії буде здійснюватися на загальний енергоринок за «зеленим тарифом».

Сировиною для генерації біогазу можуть бути:

  • тверді побутові відходи;
  • активний мул очисних споруд;
  • садові та паркові відходи (опале листя, трава, стовбури, коріння і пні дерев, старі чагарники, насіння, шишки, хвоя);
  • сільськогосподарські відходи: рослинництва (пожнивні залишки, стебла, листя, коріння і лушпиння ); тваринництва (гній рогатої худоби, свиней, курячий, гусячий послід і);
  • зелена маса технічних і енергетичних культур.

Теплову енергію, яка є побічним продуктом роботи станції, спрямують на опалення теплиці, де вирощуватимуть зелень для шкіл, дитячих садків, медичних установ тощо.