У Полтаві суд позбавив батьківських прав подружжя Чуканових, у яких вилучили двох хлопчиків з жахливих умов

чуканова

У Полтаві суд позбавив батьківських прав подружжя Чуканових, у яких у березні 2021 року забрали дітей через неналежні умови проживання. На засідання Чуканові не з’явилися.

Наразі 9-річний хлопчик живе у Зіньківському будинку-інтернаті, а 11-річний перебуває у Гадяцькому центрі реабілітації Полтавської області «Любисток». Представниця органу опіки Шевченківської райради Полтави Анна Чернишева зазначила, що 11-річна дитина має інвалідність. Дітей можуть усиновити або призначити опікуна.

Нагадаємо, у березні 2021 року, у будинку Чуканових представники органів опіки виявили двох хлопчиків 9-ти та 11-ти років. Так як у будинку не було необхідних умов для проживання, дітей забрали того ж дня. Діти жили в антисанітарії, на старому дивані лежала дитина, прикрита шматком тканини. Хлопчик був голим, укритим лише ганчіркою, а навколо сиділи мухи. Інший хлопчик теж був у лахмітті, брудний. У хаті безлад, діти голодні та залякані.

«Була проведена робота щодо необхідності проведення ремонту у будинку. Наведення на прибудинковій території порядку. Придбання ліжок для дітей. Подружжя розпочало ремонт, однак робити його не поспішали та постійно жалілися на відсутність грошей. Жінці було рекомендовано знайти роботу, щоб покращити матеріальне становище сім’ї», − каже представниця органу опіки Шевченківської райради Анна Чернишева.

1 липня в Октябрському райсуді розглядають справу щодо позбавлення батька і матері хлопців батьківських прав. Про це просили органи опіки.

«Позов задовольнити частково. Позбавити батьківських прав Чуканову Ірину Олександрівну та Чуканова Сергія Геннадійовича», − каже суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник.

За словами адвоката Христини Захаравої, батьківських прав не можна поновити у випадку якщо дитину буде усиновлено і якщо дитина досягне повноліття. У разі, якщо батьки виправляться – вони мають право подат позов до суду для повторного розгляду питання .

За матеріалами «Суспільне Полтава»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *