У Кобеляках компанія «Онур» скинула небезпечні відходи в очисні споруди (ВІДЕО)

У Кобеляках компанія «Онур» скинула небезпечні відходи в очисні споруди (ВІДЕО) | Oblnews - Новини Полтаської області

У Кобеляках мало не трапилася екологічна катастрофа. Працівники компанії «Онур», які займаються ремонтом доріг біля Кобеляк, привезли на очисні споруди міста нафтопродукти. Якби комунальники вчасно не побачили проблему, то місцева річка була б забруднена.

Всі стоки разом з нафтопродуктами можуть влитися в річку Кобелячка. Загине риба, забрудниться річка, — коментують місцеві жителі, адже річку чистили і зариблювали власноруч.

«Якби працівники не побачили, що відбулася надзвичайна ситуація, то воно пішло б у Кобелячку, далі у Ворсклу та у Дніпро. Більше тисячі кубів, тобто шість озер потрібно всі викачати», – розповів місцевий житель Юрій Срібний.

Керівник проєкту з реконструкції дороги Н-31, Джандан Тюмер, говорить, що про інцидент не знає і нехай розбирають правоохоронці.

Якщо ситуацію із забрудненням не виправлять, то місцеві ризикують лишитися без каналізації. Зараз роботу майже всіх очисних механізмів «Полтававодоканалу» довелося зупинити, задля того, щоб речовини не забруднили місцеву річку. Наразі працює єдина станція.

Лабораторні дослідження води показали перевищення допустимих норм на двох очисних спорудах у понад тисячу разів. 

Забруднення нафтопродуктами є найбільш небезпечним та максимально складним під час ліквідації.

Видалення нафтопродуктів – це складна процедура, все має очищатися людьми, руками, в рукавичках, якомусь обладнанні. інших методів тут немає, — розказала експерт водного комітету Професійної екоспілки України.

Правоохоронці кримінальне провадження поки що не відкрили.

Скільки часу займе відновлення роботи очисних споруд в місті Кобеляки невідомо. Так само невідомо, куди зараз компанія «Онур» відвозить відходи свого виробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *