Категорично вживати не можна: у воді з колодязів Макухівки виявили перевищення вмісту нітратів, заліза та аміаку

макуховка вода

У Макухівці перевірили воду з колодязів на вміст нітратів, заліза та аміаку

У рамках проєкту «Екологічно-соціальна дискримінація населення за фактором проживання біля сміттєзвалища» фахвці ГО «Еколтава» відібрали проби води шахтних колодязів села Макухівка.

Під час відбору проби вода в трьох пробах була жовтого кольору. Таку воду не можна вживати в харчових цілях. У той час, як місцеві жителі використовують її в господарських цілях – для миття посуду чи овочів, але потім все одно ополіскують їх іншою чистою водою.

Потім проби води віддали на аналіз у «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Всього було відібрано 8 проб (проба відбиралась 2 рази на різні показники в 4 точках) води за показниками: органолептичні – запах, рН, перманганатна окислюваність, аміак, нітрат-іони, загальна жорсткість, сухий залишок та другий раз відбір проводився для визначення показників заліза, фтору та нітрит-іону.

В організації повідомляють, що коли другий раз привозили проби води, працівниці були шоковані від виявлених показників.

«Ми запитали в них чи бачили вони за свою практику таку воду. Відповідь – ні. Люди з багаторічним досвідом вражені від того, що хтось змушений використовувати таку воду».

Також, подавали заявку на визначення вмісту у воді важких металів, але під час дослідження, в лабораторії зламався прилад. Проте за визначеними характеристиками води її категорично не можна вживати.

«У воді є перевищення вмісту нітратів, заліза, аміаку, показники загальної жорсткості та перманганатної окилюваності первищені в декілька разів», – повідомили у ГО «Еколтава».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *