Чи можна вакцинуватися від COVID-19 при захворюваннях нервової системи: розповів лікар-нервролог Євген Скрипник

вакцинация

Жодних протипоказань для вакцинації проти COVID-19, якщо людина страждає на порушення психіки та вживає сильні медичні препарати, немає. Натомість щеплення може вберегти від психоемоційних перевантажень та рецидивів депресивних розладів.

Про це у своєму Facebook повідомив лікар-невролог, медичний директор обласної спеціалізованої лікарні у Глухові Євген Скрипник.

Він запевнив, що такі стани як невротичні порушення, панічні атаки, тривожні розлади, порушення сну, депресії, психотичні розлади, епілепсія, деменція, аутизм тощо – не є протипоказаннями до вакцинації, так само, як і прийом антидепресантів, нейролептиків, протиепілептичних препаратів, транквілізаторів.

Лікар нагадав, що навпаки, після перенесення COVID-19 досить часто виникають тривожні та депресивні розлади. А в людей, які раніше ними страждали, після коронавірусу часто спостерігається рецидив цих станів. Вакцинація від COVID-19, на його переконання, може цьому запобігти.

Протипоказань для вакцинації проти COVID-19, якщо людина страждає на порушення психіки, немає.
Нагадаємо, заслужена лікарка України Ольга Голубовська раніше повідомила, що абсолютних протипоказань до вакцинації проти коронавірусу не існує, але є відносні. Зокрема, не можна робити щеплення людям із підвищеною чутливістю до компонентів вакцин, алергікам.

«Але всі випадки індивідуальні, у питаннях профілактики та лікування потрібно спиратися суто на принцип – «не нашкодь». Лікарі, які ведуть таких складних пацієнтів, повинні оцінювати ризик/користь. Так, це дуже непросто в цій ситуації, але у нас узагалі непроста професія, ми щодня ухвалюємо рішення, від яких залежать здоров’я і життя наших пацієнтів«, – зізналася вона.

Джерело: сайт «OBOZREVATEL»