У Кременчуцькому районі керівник одного з ТОВ посіяв 230 мільйонів нарковмісних рослин

маковое поле

Слідчі повідомили про підозру керівнику одного з ТОВ, який на початку квітня 2021 року здійснив незаконний посів понад 236 мільйонів рослин снотворного маку на земельних ділянках, що розташовані у Кременчуцькому районі, Полтавської області, загальною площею близько 300 га. 

Чоловік не мав ліцензії на право провадження господарської діяльності зі зберігання, перевезення, знищення, культивування нарковмісних рослин.

За клопотанням слідчого, під процесуальним керівництвом прокуратури, на рослини маку, які знаходились на земельних ділянках, судом було накладено арешт. Однак, всупереч рішення суду, керівник ТОВ дав команду скосити рослини, з подальшим їх подрібненням на місці, таким чином знищивши арештоване майно.

У подальшому, під час санкціонованих обшуків, у складських приміщеннях в м. Кременчуці виявлено насіння маку, яке утворилось під час знищення рослин, частина якого містила особливо небезпечний наркотичний засіб – макову солому. Ухвалами слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава на виявлене насіння маку загальною вагою близько 125 тон накладено арешт.

Слідчими поліції Полтавщини, під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури, керівнику товариства з обмеженою відповідальністю повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:

  • частиною 2 статті 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) КК України;
  • частиною 1 статті 388 (Незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт) КК України.

Також підготовлене клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії. У разі визнання вини судом фігурантові загрожує від 3-х до 7 років позбавлення волі.