На Полтавщині завершилась кампанія з імунізації диких тварин

На Полтавщині завершилась кампанія з імунізації диких тварин | Oblnews - Новини Полтаської області

На території Полтавської області кампанія тривала з 15 по 24 листопада 2021 року, де розповсюдження вакцини проводили шляхом розподілу принад за участю чотирьох літаків АН-2 зі злітно-посадкової смуги с. Пироги Глобинської міської територіальної громади Кременчуцького району. Даний метод являється найбільш економічним із всіх систем розподілу.

Для ефективного розповсюдження вакцини основним принципом являється охоплення всієї території області, окрім населених пунктів, боліт, водоймищ, авто- та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт.

Так, за весь період проведення антирабічної кампанії над лісовими та польовими угіддями, на території загальною площею 20,7 тисяч км 2 розповсюджено понад 518 тисяч принад з вакциною «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари.

Через місяць після закінчення даного заходу користувачами мисливських угідь буде проведений відстріл лисиці червоної з метою проведення лабораторного контролю за ефективністю здійснення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Полтавській області.

Епізоотичний прогноз щодо захворюваності на сказ залишається неблагополучним, але є всі передумови для зменшення кількості випадків захворювання тварин.

Задля збереження сталого епізоотичного благополуччя фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області постійно проводиться вакцинація диких, сільськогосподарських та домашніх тварин проти сказу. Систематичне проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин знизить, а в подальшому дасть можливість забезпечити звільнення території України від сказу. Повідомляє Головне управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Полтавській області.