У Верховній Раді створять слідчу комісію щодо розслідування вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва

У Верховній Раді створять слідчу комісію щодо розслідування вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва | Oblnews - Новини Полтаської області

У Верховній Раді України буде створено тимчасову слідчу комісію з питань розслідування вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва.

Народний депутат Андрій Кожем’якін нагадав, що мера Кременчука Олега Бабаєва було вбито ще у 2014 році, але слідство досі не дало адекватних результатів. 

«Підозру у вчинені кримінального правопорушення було пред’явлено 4 особам. Проте, з 2014 року судову справу так і не було завершено. І не було винесено справедливе рішення щодо підозрюваного. Це дуже резонансне кримінальне провадження не розслідується та затягується. Пирятинський районний суд Полтавської області є 9м судом, який сьогодні о 10 годині починає розглядати цю справу. Це повний судовий «беспредел», — зазначив Андрій Кожем’якін.

За його словами, розгляд справи у судах постійно затягується, відбуваються процедури відсторонення суддів, відвід присяжних. Протягом 5 років, починаючи з 2014, справу розглядали 6 суддівських колегій в 5 районних судах Полтавської області.

«З метою забезпечення прозорості, неупередженості і справедливості розслідування обставин вбивства, фракція «Батьківщина» пропонує і наполягає на тому, щоб створити в Раді тимчасову слідчу комісію. Також у найближчий час буде зареєстровано проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії ВР України з питань розслідування вбивства судді Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області  Бабаєва Олега Мейдановича. Прошу вважати цей виступ депутатським запитом до офісу Генерального прокурора України», — сказав нардеп.

Нагадємо, 26 липня 2014 року у Кременчуці вбили мера Олега Бабаєва. Дві кулі влучили у автомобіль, одна – в груди Бабаєва, від отриманих травм чоловік помер на місці.