160 тисяч українців оформили заявки на виплату 1000 грн за першу добу

160 тисяч українців оформили заявки на виплату 1000 грн за першу добу | Oblnews - Новини Полтаської області

Два мільйони українців записалися на пілот програми «єПідтримка» щодо виплати 1000 гривень після отримання двох доз COVID-вакцини.

Заявку на участь у пілоті можна було подавати з 10 грудня.

За першу добу роботи пілота «єПідтримки» понад 160 000 українців оформили заявки на виплату. Кількість заявок щогодини зростає.

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що кожен, хто отримає два щеплення, отримає від держави тисячу гривень через додаток «Дія». 

Речник президента Сергій Никифоров пояснив, що 1000 гривень вакциновані отримають не готівкою, а як сертифікат, цифровий ваучер або депозит, який можна буде витратити на певний перелік послуг і товарів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що 1000 гривень повністю вакцинованим проти Covid-19 українцям будуть нараховувати на віртуальні платіжні картки через застосунок «Дія» наприкінці 2020-го та впродовж 2021-го року, податки з цих грошей платити не доведеться і на нарахування субсидії вони не вплинуть.

У Мінцифри повідомили, що віртуальні картки в застосунку «Дія» будуть безкоштовними – жодних комісій за їхнє обслуговування не буде.

З бюджету на програму виділили 8 млрд грн.