На Полтавщині «смотрящий» постачав накркотики до слідчого ізолятору

На Полтавщині «смотрящий» постачав накркотики до слідчого ізолятору | Oblnews - Новини Полтаської області

На Полтавщині припинено протиправну діяльність групи з 4 осіб, які «спеціалізувалися» на постачанні наркотичних засобів до слідчого ізолятора.   

Схему організував 33-річний так званий «смотрящий» за одним із корпусів установи. Використовуючи свій авторитет і злочинний вплив, він залучив у спільники осіб, які відбувають покарання, а також перебувають на волі.

Метадон і канабіс передавали в установу в посилках із побутовими речами. Наркотичні та психотропні речовини учасники групи реалізовували серед інших в’язнів, а кошти розподіляли між собою. Частина наркотиків видавалась засудженим у якості виграшів в азартних іграх, за які відповідав «смотрящий».

Під час обшуків в установі виконання покарань та за місцями проживання фігурантів на волі правоохоронці вилучили пакети та згортки з канабісом, шприци із залишками наркотичних і психотропних речовин, чорнові записи.

Наразі учасникам групи повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, за попередньою змовою групою осіб). Окрім цього, так званому «смотрящому» інкриміновано вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 255-1 КК України (умисне встановлення та поширення злочинного впливу в слідчому ізоляторі). 

Також усім підозрюваним обрано запобіжні заходи – тримання під вартою.

Слідчі та процесуальні дії тривають.

За інформацією пресслужби Полтавської обласної прокуратури