Міжнародні партнери передали Нацполіції пересувні криміналістичні лабораторії

Міжнародні партнери передали Нацполіції пересувні криміналістичні лабораторії | Oblnews - Новини Полтаської області

16 грудня, відбулася передача десяти пересувних криміналістичних лабораторій. Отримані автомобілі зі спеціальним оснащенням допоможуть поліцейським ефективніше розслідувати тяжкі злочини та боротися з організованою злочинністю.

Захід відбувся за участі:

  • заступниці міністра МВС України Мері Акопян;
  • заступника Голови Національної поліції України Максима Цуцкірідзе;
  • заступника Голови Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні Фредріка Весслау;
  • керівника з операційних питань секції 1 «Належне врядування та демократизація» Представництва ЄС в Україні Ксав’є Камю;
  • керівника програм регіонального офісу ЮНОПС Марко Вуячича.

Спеціальні пересувні лабораторії для спеціалістів-криміналістів були придбані у межах комплексу заходів підтримки України з боку Європейського Союзу, зокрема програми «ПРАВО-Поліція» за підтримки Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) та Консультативної місії ЄС в Україні.

Мобільні лабораторії отримали спеціалісти-криміналісти дев’яти областей України — Київської, Одеської, Львівської, Кіровоградської, Вінницької, Хмельницької, Полтавської та Чернівецької.

Одна з таких лабораторій буде передана в Головне слідче управління Національної поліції України.

Мері Акопян зазначила, що пересувні криміналістичні лабораторії – це та сучасна техніка, яка допоможе швидше, оперативніше і якісніше збирати докази на місці скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів.

За словами заступника Голови Нацполіції Максима Цуцкірідзе щорічно в державі вчиняється 1 млн 800 тис. кримінальних правопорушень. Кожен 5-й злочин вчинений в умовах неочевидності, тобто особа, яка його скоювала, приховувала свої наміри. Для розкриття, документування таких злочинів потрібні спеціальні знання й сучасна європейська техніка.

Окрім цього, Максим Цуцкірідзе зауважив, що отримане обладнання допоможе спеціалістам-криміналістам на практиці застосовувати сучасні методи належного і ефективного документування злочинів, які сьогодні використовуються в провідних європейських державах. Також він подякував іноземним колегам за плідну співпрацю і постійну підтримку відомства.

Міжнародні партнери передали Нацполіції пересувні криміналістичні лабораторії | Oblnews - Новини Полтаської області