На Полтавщині суд призначив 3 роки позбавлення волі чоловіку, який намагався вивезти ікону за кордон

На Полтавщині суд призначив 3 роки позбавлення волі чоловіку, який намагався вивезти ікону за кордон | Oblnews - Новини Полтаської області

Чоловік через інтернет-аукціони антикваріату, скуповував предмети старовини, які реставрував та пересилав з приховуванням від митного контролю з України до Сполучених Штатів Америки на ім’я своєї доньки та її чоловіка, — за інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень.

У березні 2021 чоловік помістив ікону з іншими речами у картонний короб.  Зазначив у реквізитах відправника дівоче прізвище та номер мобільного телефону своєї дружини, а вміст посилки зазначив як «Декоративне панно на стіну з трьох частин. Дерево».

Митники розпакували відправлення і виявили там три дерев’яні дошки з живописними зображеннями християнських святих «Іоанна Предтечі», «Преподобного Серафима» та «Преподобного Серафима Саровського».

За висновком судової мистецтвознавчої експертизи, ікона «Глава Іоанна Предтечі» належить до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення. Інші подробиці у вироку суду не уточнюються.

Цю ікону конфіскують у власність держави, а 2 інші повернуть власнику.

Чоловікові призначили 3 роки позбавлення волі, але звільнили з іспитовим строком 1 рік.

Окрім цього він має відшкодувати 16 тис. 246 грн витрат на експертизу.