Здобутки спортсменів з Полтавщини потрапили до рейтингу кращих спортивних перемог України у 2021 році | Oblnews - Новини Полтаської області

До переліку кращих перемог 2021 року потрапили Жан Беленюк, Людмила Лузан та Олег Приймачов з Полтавщини.

Про це повідомили на сайті LIGA.Life опублікувавши список 21 перемоги, якими Україні варто пишатися.

«Перенесені світові та європейські турніри через пандемію коронавірусу відбулися у такому щільному графіку, що вболівальники не встигали оговтатися від чергових нагород українських спортсменів. Тому не дивно, що якісь перемоги губилися в інфопросторі», – йдеться у повідомленні.

У переліку знайшлося місце представникам Полтавщини:

• Жан Беленюк (греко-римська боротьба) – Беленюк важко травмувався за три тижні до Олімпійських ігор, участь спортсмена на Олімпіаді була під загрозою. На літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо український борець знов вийшов до фіналу, де його суперником став угорський борець Віктор Лерінц. До цього поєдинку супротивники зустрічалися 10 разів і всі сутички вигравав Жан, перед тим — у фіналі чемпіонату світу 2019 року. На цей раз перемогу знов святкував український спортсмен, здобувши золоту олімпійську нагороду, яка стала першою для України на цих іграх.
  • Людмила Лузан (веслування на каное) – урожайним на медалі був 2021-й для каноїстки Людмили Лузан. Спочатку вона встановила історичний результат на чемпіонаті Європи, де виборола чотири нагороди, з них дві золоті. Після цього феєрила на Олімпіаді, де стала срібною призеркою у каное-двійка на дистанції 500 м та бронзовою призеркою на 200 м в каное-одиночка. Так Лузан стала третьою українською веслувальницею, якій вдалося здобути понад одну медаль Олімпійських ігор. Більше лише в Інни Осипенко-Радомської, яка здобула чотири медалі, виступаючи за збірну України. Три нагороди на Олімпіадах здобув Юрій Чебан. А наостанок Лузан ще й з чемпіонату світу привезла три медалі, що також стало кращим показником в історії українського веслування.
  • Олег Приймачов (тайський бокс) – українець Олег Приймачов намагається не повертатися з чемпіонатів світу без золотих нагород. Ця поїздка до Таїланду не стала виключенням – український спортсмен знову перший у ваговій категорії до 91 кг. У фіналі Приймачов подолав росіянина Вадима Дмітрієва (30:27). На шляху до “золота” українець також переміг поляка Лукаша Радоша (30:27) та іранця Хамідрезу Кордабабі (29:28).