В Україні жінкам більшості професій доведеться стати на військовий облік: у Міноборони планують до кінця року роз’яснити процедуру

В Україні жінкам більшості професій доведеться стати на військовий облік: у Міноборони планують до кінця року роз'яснити процедуру | Oblnews - Новини Полтаської області

Міністерство оборони України ухвалило список професій, згідно якого жінкам необхідно буде стати на військовий облік.

Про це йдеться у наказі Міністерства оборони від 11 жовтня. З повним переліком професій можна ознайомитись за посиланням.

Тепер роботодавець має проконтролювати, щоб жінки, які вже працюють за даними спеціальностями стали на військовий облік. Також у жінок перевірятимуть наявність документів та позначок про взяття на військовий облік під час прийняття на роботу.

Комісаріати ставитимуть жінок на облік за двох умов:

  • посада чи спеціальність є у списку;
  • жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Стан здоров’я визначить військово-лікарська комісія, граничний вік перебування у запасі – 60 років.

До кінця 2021 року планується створити алгоритм, як жінкам стати на військовий облік. Також не виключають можливість стати на облік у електронному форматі.

«Ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно. Подивимося, чи буде це можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли ставати на облік», – зазначила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова.