Не маркована продукція, антисанітарія, кишкова паличка: на Миргородщині фахівці Держпродспоживслужби тимчасово призупинили діяльність молокопереробного підприємства

Не маркована продукція, антисанітарія, кишкова паличка: на Миргородщині фахівці Держпродспоживслужби тимчасово призупинили діяльність молокопереробного підприємства | Oblnews - Новини Полтаської області

На Миргородщині тимчасово припинили виробництво та обіг харчових продуктів підприємства ТОВ «Адонай 2016» через порушення харчового законодавства.

У рамках державного контролю фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області 10 грудня 2021 року перевірили молокопереробне підприємство ТОВ «Адонай 2016» у селі Білики Миргородського району.

У ході перевірки виявлено ряд порушень харчового законодавства:

  • поряд з виробничими приміщеннями зберігається гній від тваринницької ферми,
  • територією підприємства вільно пересуваються коти і собаки.
  • побутові приміщення не розраховані на кількість персоналу,
  • спецодяг зберігається хаотично, разом із особистими речами та посудом для вживання їжі,
  • у санітарних кімнатах відсутні засоби гігієни.
  • харчові відходи (сироватка, технологічний брак) розміщені у пластикових ємностях без маркування,
  • поряд з місцем пакування готової харчової продукції,
  • повернута з обігу молочна продукція зберігається безпосередньо біля холодильних камер, разом з інгредієнтами.

Також на підприємстві виявлені харчові продукти без належної ідентифікації (сир твердий, родзинки, молоко згущене, масло та інше), інформація про потужності, з яких їх отримано, не надана. Молочна сировина, яка переробляється, не проходить лабораторний контроль.

У виробничих приміщеннях брудно, стіни, стеля вражені пліснявою, на підлозі – застій води та молока, що створює неприємний запах.

Обладнання вимито неякісно, виробничі ємності уражені корозією. Маркування на продукції власного виробництва відсутнє, у холодильних камерах стійкий специфічний запах та бруд.

Відібрані зразки продукції та змиви з обладнання та поверхонь були направлені для проведення лабораторних досліджень. Аналіз показав наявність кишкової палички.

Згідно з кількістю порушень ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області ухвалило Рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів терміном на 10 робочих днів від 10 грудня 2021 року.

Однак, підприємство продовжує працювати, виробляє продукцію та випускає її в обіг. Тож матеріали перевірки направлені до суду та до правоохоронних органів.

Джерело: ГУ Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Полтавській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *