Бізнесмени Полтавщини шоковані новою ціною за газ — 62 тис. грн за 1000 м³

Бізнесмени Полтавщини шоковані новою ціною за газ — 62 тис. грн за 1000 м³ | Oblnews - Новини Полтаської області

На депутатській комісії та на сесії Полтавської облради депутати порушували питання «космічних» цін за газ для комерційних підприємств. Відповідей, що саме їм робити — поки немає.

На сьогоднішній 10-й позачерговій сесії Полтавської облради депутат Іван Близнюк порушив питання ціни на газ та його транспортування.

«Це просто незбагнена ціна — вчора 59 тис. грн за 1000 кубометрів, після 16-ї години вже 62 тис. грн. Маленька пекарня у Пирятині отримала платіжку в 420 тис. грн проти 250 тисяч минулого місяця (коли вартість була 39 тис. грн за 1000 кубометрів). Брендовий Пирятинський сирзавод. Страшно навіть назвати цю платіжку — 16 млн грн. В принципі, бізнес у галузі виробництва можна закривати однозначно, але тільки свідомі люди не будуть цього робити і я належу до них. Однак прошу вас, прошу облдержадміністрацію — потрібно звернутися до Президента, Уряду, Верховної Ради. Легше нам від цього не стане, але буде неправильно, якщо ми не звернемось.» — сказав депутат Іван Близнюк.

Ця тема лунала й на засіданні бюджетної депутатської комісії, її порушив депутат Віктор Кордубан, який має кілька агробізнесів.

«62 тисячі за газ. Це газ і 2 тисячі транспортування. У січні буде 72 тис. грн. Підприємства або просто збанкрутують, або будуть змушені збільшити ціни на м’ясо-молочні, хлібобулочні вироби» —говорить депутат Віктор Кордубан.

«Я не можу прокоментувати вашу господарську діяльність. Це торги на біржі. Яка, наприклад, буде ціна на масло? А ви не знаєте чому ціна така? Війна йде з Росією. Росія всю Європу ставить в таку позу. Потрібно працювати, якщо ви мене запитуєте, що потрібно роботи. Це питання не стосується напряму до бюджету. Я вивчу питання і надам відповідь» — відповів заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

Хоча депутат залишився незадоволений такою відповіддю, адже вважає, що ціна на газ впливає на бюджетні показники області, якщо підприємства будуть змушені припинити свою діяльність.

Вже після закриття сесії голова Полтавської облради Олександр Біленький, повідомив, що необхідно провести консультації з великим та середнім бізнесом:

«Прогнози — річ не вдячна. Тим більше, що органи місцевого самоврядування на це не впливають. Але який може бути вихід? У глибокій теорії — ми самостійно нічого не зможемо змінити, але депутатам потрібно зустрітися з великим та середнім бізнесом, щоб почути їхні пропозиції».

За інформацією Інтернет-видання «Полтавщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *