СК «ІНГО» застрахувала будівництво моста в Кременчуці на суму понад 5 млрд грн

СК «ІНГО» застрахувала будівництво моста в Кременчуці на суму понад 5 млрд грн | Oblnews - Новини Полтаської області

Страхова компанія «ІНГО» застрахувала будівництво моста в Кременчуці, що на Полтавщині, а також об’їзну ділянку дороги Н-08 поблизу міста. 

За словами експерта компанії «ІНГО» Олександра Плутаєва, будівництво таких великих інфраструктурних проєктів відбувається не часто, тому одразу два нових мости – Запорізький і Кременчуцький можна вважати знаковими в цілому для держави.

«Хоч ми і маємо в своєму портфелі договори страхування з реконструкції автодоріг, що можуть включати роботи на невеликих мостових переходах, проте страхування будівництва такого масштабу – це вперше для ІНГО. Тому ця угода претендент на звання «договору року», – додає Олександр Плутаєв.

Кременчуцький міст у колаборації застрахували одразу дві страхові компанії, при цьому «ІНГО» забезпечує 60% покриття. Як пояснив Олександр Плутаєв, даний формат страхування є поширеною практикою для великих об’єктів.

Таким чином будівельна компанія диференціює свої ризики.  

Загальна страхова сума, на яку убезпечено Кременчуцький мостовий перехід і ділянку дороги, складає 9,05 мільярда гривень. Договором покриваються будівельно-монтажні роботи, обладнання і відповідальність перед третіми особами за шкоду, завдану в процесі виконання робіт.

Страхувальником виступила будівельна турецька компанія Dogus Insaat Ve Ticaret A.S.

Крім того, компанія Dogus застрахувала свою відповідальність як роботодавця на страхову суму майже 67 мільйонів гривень. До будівництва мосту будуть залучені як турецькі, так і українські фахівці.

Міст у Кременчуці має загальнонаціональне значення. На сьогодні перетнути річку Дніпро у Кременчуці можна лише Крюківським мостом, який збудовано майже 150 років тому. Мостом пролягають дороги державного значення М-22 Полтава – Олександрія, Н-08 Бориспіль – Маріуполь. А найближчі автомобільні мости, які відповідають умовам сучасного руху, знаходяться в радіусі 500 км.

В Укравтодорі цей проект називають показовим. Запланована протяжність мосту – 1,7 кілометра. Споруда матиме чотири смуги руху, по дві в кожному напрямку. Конструкція має враховувати сучасні світові підходи до проектування і будівництва. 

Звести Кременчуцький міст планують за три роки.