На Полтавщині збудували шість артезіанських свердловин у чотирьох територіальних громадах

На Полтавщині збудували шість артезіанських свердловин у чотирьох територіальних громадах | Oblnews - Новини Полтаської області

На Полтавщині завершені роботи з будівництва 6 артезіанських свердловин для забезпечення якісною питною водою жителів сіл.

На території сіл Криниця і Безсали Лохвицької територіальної громади, Сергіївка однойменної громади і Гасенки Комишнянської ТГ Миргородського району, Мачухи й Калашники Мачухівської ТГ Полтавського району збудовано 6 артезіанських свердловин.

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

«Очікуємо сертифікати готовності по кожному об’єкту. Заходи проведені в межах обласної програми «Питна вода Полтавщини». Всього на будівництво свердловин спрямували 13 мільйонів гривень. Половина – кошти обласного бюджету, інша половина – з бюджетів громад», – зазначив Євген Греков.

Також у Полтаві  реконструюють свердловину №2 водозабору №3 «Полтававодоканалу». Нині роботи на об’єкті виконані на 40%, їх продовжать у 2022 році.

Проєкт нової програми представлять на розгляд сессії Полтавської обласної ради. Програма працюватиме за п’ятьма напрямами:

  • будівництво артезіанських свердловин, водопровідних і каналізаційних мереж, очисних споруд, насосних станцій;
  • реконструкція артезіанських свердловин, водопровідних і каналізаційних мереж, очисних споруд, насосних станцій;
  • капітальний ремонт артезіанських свердловин, водопровідних і каналізаційних мереж, очисних споруд, насосних станцій;
  • будівництво установок доочищення питної води;
  • моніторинг якості водопостачання.

Планується, що дана програма корелюватиме із загальнодержавною програмою «Питна вода України», яка перебуває на розгляді Верховної Ради. Масштабні проєкти фінансуватимуться за рахунок державного бюджету, а менші – за регіонального.