Онкологи назвали симптоми раку грудей і як це пов’язано з вживанням їжі

Онкологи назвали симптоми раку грудей і як це пов'язано з вживанням їжі | Oblnews - Новини Полтаської області

Важливо вміти виявити перші ознаки раку грудей на ранній стадії розвитку хвороби.

У 2020 році на рак молочної залози припав кожен восьмий новий випадок раку у світі і кожен четвертий – серед жінок: це захворювання діагностували у 2,3 млн осіб, 685 тисяч від нього померли. 

За даними статистики, рак молочної залози посідає друге місце в Україні із захворюваності серед онкологічних хвороб. Кількість онкохворих із цим діагнозом зросла до 157 274 осіб на рік, що на 4500 випадків більше, ніж минулого року. Загальний ріст раку грудей трохи сповільнився. Але подібна ситуація, швидше за все, є результатом обмежень, пов’язаних з карантином, що вплинуло на діагностику.

Фахівці Cancer Research UK розповіли про симптом раку грудей, який пов’язаний із вживанням їжі. З цією хворобою частіше стикаються жінки, однак і у чоловіків її також можна діагностувати.

Медичні співробітники порадили самостійно проводити пальпацію молочних залоз та область пахв на присутність ущільнень.

Проведіть візуальний огляд, оцініть розмір, колір та форму грудей, чи немає жодних відхилень від норми.

Якщо у вас з’явилися хоча б один із симптомів, повідомте про це свого лікаря:

  • Помітне набухання грудей, хоча місячних у вас на даний момент немає
  • Нерівність, зморшкуватість, опухлість шкіри
  • Втягнуті соски
  • Зміщення сосків
  • Почервоніння, висипання або чутливість.
  • Перевірте наявність грудок або інших змін.

Повідомте свого лікаря про будь-які виявлені грудки.

Соня Хан – британський спеціаліст у галузі охорони здоров’я заявила, що при раку грудей у людини знижується потреба в їжі, тому вона може різко худнути. При виявленні цих ознак рекомендується одразу пройти огляд у спеціаліста. Рання діагностика раку дозволяє підвищити шанси на лікування та виживання. Найчастіше в групу ризику потрапляють люди, які мають спадковість, неправильно харчуються, відмовляються від фізичної активності, а також шкідливі звички. На показники захворюваності на рак молочної залози також впливають соціально-культурні фактори, наприклад, жінки все пізніше народжують першу дитину і мають менше дітей.