У Полтаві прокуратура хоче скасувати дозволи на розміщення мобільних кав’ярень «Coffeephone» у історичній частині міста

У Полтаві прокуратура хоче скасувати дозволи на розміщення мобільних кав’ярень «Coffeephone» у історичній частині міста | Oblnews - Новини Полтаської області

Прокуратура вимагає скасувати дозволи на розміщення «Мобільні кав’ярні – Coffeephone» в історичній частині Полтави.

2021 року Комісією з розміщення тимчасових споруд надано дозвіл ФОПу на продовження розміщення пересувних тимчасових споруд терміном на 1 рік, хоча фактично вони розміщені вперше. Окрім цього, торговельні лотки є стаціонарними, процедура їх розміщення передбачає укладення договорів особистого строкового земельного сервітуту, чого не було зроблено – як наслідок, місцевий бюджет не отримує орендну плату за користування землею. Також переважна кількість споруд розташовані в комплексній охоронній зоні Полтави, що порушує історичне середовище міста.

Позов пред’явлено в інтересах держави в особі територіальної громади міста до Комісії з розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території м. Полтава, Управління з питань містобудування та архітектури і виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Наразі Полтавським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі.

Довідково: наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 20 жовтня 2020 року «Про затвердження меж та режимів використання історичних ареалів та зон охорони пам’яток міста Полтава» в комплексній охоронній зоні забороняється, в тому числі, розміщення зовнішньої реклами та малих архітектурних форм.

Пресслужба Полтавської обласної прокуратури