Втягнули у заняття проституцією 80 жінок: Нацполіція України викрила злочинну групу сутенерів, які діяли на території 15-ти областей держави

Втягнули у заняття проституцією 80 жінок: Нацполіція України викрила злочинну групу сутенерів, які діяли на території 15-ти областей держави | Oblnews - Новини Полтаської області

Нацполіція встановила організатора та 13 учасників угруповання, які втягнули у заняття проституцією понад 80 жінок. Злочинна група діяла на території 15-ти областей держави та в місті Києві.

Організатором виявився 40-річний житель міста Дніпро. До сутенерської діяльності залучив ще 13 спільників. Зловмисники облаштували 28 місць розпусти на території столиці та в 15-ти областях держави.

Поліцейські встановили понад 80 жінок, які працювали на учасників організованої злочинної групи та надавали сексуальні послуги, вартість яких становила від 800 гривень до 5 000 гривень.

Незаконно отримані кошти організатор розподіляв між всіма членами групи та реалізовував через підставні підприємства з подальшим придбанням різної нерухомості та відкриттям банківських рахунків.

18 січня правоохоронці провели понад 40 санкціонованих обшуків на території 15-ти областей держави та у столиці. За місцями проживання фігурантів та в приміщеннях, де надавалися сексуальні послуги, вилучено речові докази, які підтверджують діяльність організованої злочинної групи. Серед вилученого – близько 500 тис. грн, які учасники отримали за надання сексуальних послуг, віртуальне АТС, що використовувалась для приховування реальних телефонних номерів учасників злочинної групи. Окрім того, у всіх місцях розпусти знайдено приховані відеокамери, запис з яких передавався на сервер організатора злочинної діяльності. Поліцейські вилучили відеотехніку та сервер зі збереженими відеофайлами.

Під час проведення обшуків у помешканні організатора злочинної групи, спільниця намагалась винести його особистий ноутбук, понад 300 тисяч гривень, «чорнові» записи та документи.

Досудове розслідування проводиться за:

  • ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України;
  • ч. 2 ст. 302 ( Створення або утримання місць розпусти і звідництво) КК України;
  • ч. 3 ст. 303 (Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією) КК України.

Організатору та всім членам організованої злочинної групи загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Поліцейські встановлюють інших учасників, які можуть бути причетні до протиправної діяльності. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.