Чому долар здорожчав та чого оцінювати від цін?

Чому долар здорожчав та чого оцінювати від цін? | Oblnews - Новини Полтаської області

На сьогодні долар в українських обмінниках коштує понад 28 гривень.

Нацбанк запевняє, що має план, як реагувати на такі ситуації, і цього тижня використав свій інструмент.

«Наприкінці року зазвичай у грудні українці йдуть і продають долари. Щоб накрити святковий стіл, зробити подарунки», – пояснює фінансист Ерік Найман. – Бюджет 31 грудня роздає всім, кому винен. Гривня виявляється на валютному ринку і долар зміцнюється».

З іншого – ключик від валютного спокою за межами нашої країни.

Нині ситуація один в один збігається з минулим січнем. Тобто курс долара навіть після стрибка опинився на старих позначках.

«Почалася певна паніка. Усі, хто можуть і хочуть, побігли з української гривні. Це ОВДЗ, держоблігації. Хтось дивіденди почав виводити. Під різними приводами і соусами це певна втеча», – говорить Ерік Найман.

Як правило, йдеться про втечу так званих портфельних інвесторів. Коли вони почули неприємні новини, поспішили забрати свої гроші.

ЦІНОВИЙ ШТОРМ
Найбільшою проблемою для українців є ріст інфляції та цін, які зростали, навіть коли долар падав. І тут експерти винуватять пандемію та постійні локдауни.

«Це зараз світовий феномен. Зростання цін в усьому світі. У нас 10% – така інфляція в середньому. Це середнє зростання ціни. Навіть у США 7%. Там завжди було 0% або 2-3%. Але свого часу, коли в Штатах було 2% чи 0% то в нас було 15%, інколи 40%», – зазначив Тимофій Милованов.

Окремим пунктом світового цінового шторму став фантастичний стрибок вартості газу – до 2000 євро за тисячу кубів.

«Ми купуємо паливо, паливні продукти, нафту, газ. І коли ціна світова міжнародна на це зростає, Україна, як і вся економіка, потребує більше доларів», – каже Тимофій Милованов.

Нацбанк своєю чергою закручує фінасові гайки, і щоб сповільнити інфляцію, НБУ підняв облікову ставку до 10%. І витратив понад два мільярди доларів на зміцнення гривні.

За матеріалами сайту ТСН