Європейське агентство з лікарських засобів схвалило нові пігулки проти коронавірусу для пацієнтів з високим ризиком

Європейське агентство з лікарських засобів схвалило нові пігулки проти коронавірусу для пацієнтів з високим ризиком | Oblnews - Новини Полтаської області

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) 27 січня схвалило використання таблеток від COVID-19 виробництва компанії Pfizer для лікування дорослих з ризиком важких захворювань. Пігулки виготовлено на тлі збільшення випадків захворюваності на штам “Омікрон”.

Єврокомісарка з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес заявила, що зараз є значний прогрес у створенні ліків, які, за її словами, стануть дрігою лінією захисту після вакцин.

«Paxlovid — це перший пероральний противірусний засіб для домашнього використання в нашому портфоліо, і він може реально змінити ситуацію для людей із високим ризиком важкої форми COVID», — зазначила єврокомісарка.

До того ж, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) наприкінці минулого року схвалило “Paxlovid” для екстреного застосування. Після цього, Італія, Німеччина та Бельгія першими з країн ЄС закупили таблетки.

Таблетки від коронавірусу, зокрема Pfizer, вважають новим перспективним методом лікування, який можна застосовувати вдома при появі симптомів COVID-19, аби запобігти госпіталізації та смерті.

Остані лабораторні дані свідчать про те, що препарат також дієвий і проти штаму “Омікрон”.

Слід зазначити, що пігулки тестували лише на невакцинованих особах. Це, своєю чергою, ставить під сумнів ефективність препарату для вакцинованих пацієнтів із високим ризиком. Водночас, Європейське агентство з лікарських засобів не обмежило вживання таблеток лише невакцинованими особами.

Крім того, 26 січня Міністерство охорони здоров’я остаточно зареєструвало препарат для лікування COVID-19 “Молнупіравір” для екстреного застосування.

За матеріалами сайту ТСН