У Полтавському районі ФОП незаконно використовував водні ресурси: чоловіку повідомили про підозру

У Полтавському районі ФОП незаконно використовував водні ресурси: чоловіку повідомили про підозру | Oblnews - Новини Полтаської області

На Полтавщині поліцейські повідомили про підозру директору комунального підприємства за порушення правил використання надр.

Слідчим підрозділом відділення № 2 (м.Кобеляки) Полтавського районного управління поліції, під процесуальним керівництвом Решетилівської окружної прокуратури, розслідується кримінальне провадження, відкрите за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частинами 2 та 3 статті 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. 

За попередньою версією слідства, працівники Кобеляцького комунального підприємства здійснювали забір води з підземних водних свердловин не маючи на те спеціального дозволу на користування надрами. Унаслідок протиправної діяльності державі спричинені збитки в понад один мільйон шістсот тисяч гривень.

Під час досудового розслідування встановлено, що директор комунального підприємства, не маючи спеціального дозволу на користування надрами, в період із січня 2018 по березень 2020 років організував забір води з 13 підземних водних свердловин, розташованих на території м. Кобеляки.

Згідно висновку судової економічної експертизи,  загальний розмір збитків, завданих самовільним використанням водних ресурсів складає понад мільйон гривень.

Аналогічні протиправні дії директор комунального підприємства здійснив повторно у період з квітня 2020 по серпень 2021. Згідно висновку  судової економічної експертизи розмір завданих збитків державі  становить понад 600 тисяч гривень.

За даним фактом слідчим підрозділом поліції, під процесуальним керівництвом прокуратури, розслідуються кримінальні провадження, відкриті за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частинами 2 та 3 статті 240 (Порушення правил охорони або використання надр) та частиною 2 статті 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, які йому інкримінують. У разі визнання вини судом фігурантові загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі.

У кримінальних провадженнях тривають слідчі дії.  

Відділ комунікації поліції Полтавської області