У Кременчуці двое малолітніх хлопців викрали автомобіль «Volkswagen Touareg»

У Кременчуці двое малолітніх хлопців викрали автомобіль «Volkswagen Touareg» | Oblnews - Новини Полтаської області

Поліцейські Кременчуцького районного управління встановили двох малолітніх місцевих мешканців, які причетні до незаконного заволодіння автомобіля «Volkswagen Touareg». За фактом злочину поліція відкрила кримінальне провадження. 

3-го лютого, близько 9:00, до Кременчуцького районного управління поліції за допомогою звернулася 35-річна місцева жінка. Заявниця повідомила, що невідомі викрали її автомобіль «Volkswagen Touareg», який був припаркований поблизу багатоповерхівки у мікрорайоні Молодіжний.

«Отримавши інформацію про незаконне заволодіння транспортним засобом ми одразу розпочали оперативно-розшукові заходи та слідчі дії. Оперативникам досить швидко вдалося встановити місце перебування позашляховика. Автомобіль  виявили в одному із гаражних кооперативів мікрорайону Молодіжний. А за кілька годин вдалося  встановити і причетних до вчинення правопорушення осіб. Ними виявилися  двоє місцевих малолітніх хлопців 12-ти та 13-ти років. На часі із хлопцями працюють слідчі та ювенальні поліцейські», — зазначив Олександр Холондович, тимчасовий виконувач обов’язків начальника Кременчуцького райуправління поліції.

За попередніми даними слідства, один із юних правопорушників прийшов у гості до свого товариша та непомітно викрав ключі від транспортного засобу його матері. Потім, як стемніло, він разом із іншим знайомим незаконно заволоділи автівкою та залишили її в одному із гаражних кооперативів мікрорайону Молодіжний.

За фактом вчинення кримінального правопорушення слідчий, під процесуальним керівництвом Кременчуцької окружної прокуратури, розпочав кримінальне провадження за кваліфікуючими ознаками частини 2 статті 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України. 

Обставини та причини вчинення злочину з’ясовує слідство.

Довідково: Вік, із якого може наставати кримінальна відповідальність неповнолітніх, закріплений нормою статті 22 Кримінального кодексу України. Якщо ж суспільно небезпечне діяння вчинила дитина, яка не досягла віку кримінальної відповідальності, її дії все одно підлягають певній відповідальності. Категорію таких справ розглядає суд, за рішенням якого винного, що не досяг відповідно 14-го віку, можна піддати примусовим заходам виховного характеру. 

Зокрема: 

обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього; 

передача неповнолітнього під нагляд батьків, осіб, які їх заміняють, педагогічного чи трудового колективу, окремих громадян на їх прохання; 

направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи.

У Кременчуці двое малолітніх хлопців викрали автомобіль «Volkswagen Touareg» | Oblnews - Новини Полтаської області

Відділ комунікації поліції Полтавщини