На Миргородщині мати залишила хвору 5-річну дитину в неопалювальному будинку та поїхала до Києва

На Миргородщині мати залишила хвору 5-річну дитину в неопалювальному будинку та поїхала до Києва | Oblnews - Новини Полтаської області

На Миргородщині мати залишила хвору 5-річну доньку в неопалюваному будинку та поїхала до столиці: долею дитини нині опікуються медики, офіцер громади та соцслужби.

Залишену без батьківського догляду дівчинку в одному із сіл Білоцерківської територіальної громади Миргородського району виявив поліцейський офіцер громади разом із представниками органу місцевого самоврядування та фахівцями служби у справах дітей. Сусіди жінку бачили востаннє дві доби тому, коли допомагали їй привезти та наколоти дрова для опалення хати. За попередньою інформацією, жінка ймовірно гостює у знайомих у Києві.

41-річна матір з дитиною переїхали до Білоцерківської тергромади з Лубенського району не так давно. Вона отримала будинок у безоплатне користування від місцевих жителів, а також соціальну підтримку від громади. Кілька діб тому їй виділили дрова для пічного опалення.

7 лютого комісія хотіла пересвідчитися, що у маленької родини є все необхідне для зимування та належні умови для виховання малолітньої дитини. Але двері комісії не відчинили. У вікні будинку вони побачили змарнілу 5-річну дівчинку. Поспілкувавшись з дитиною та сусідами було зрозуміло, що жінка не з’являлася вдома вже кілька діб.

Правоохоронець зауважив, що крім факту залишення дитини у холодній хаті без догляду, фахівці виявили у неї ще й гостру респіраторну вірусну інфекцію. Дівчинку доставили на лікування до Великобагачанської лікарні. Нині вона під наглядом педіатрів.

Питання безпеки й соціального супроводу дитини перебуває на контролі поліцейського офіцера громади та служби у справах дітей. Зі слів Євгенія Фененка, мешканці громади теж не залишать дитину без підтримки.

Наразі поліцейський працює над встановленням місця перебування матері для ухвалення відповідних правових рішень разом з іншими компетентними суб’єктами.

ГУНП у Полтавській області