У Полтаві планують підвищити проїзд в громадському транспорті

У Полтаві планують підвищити проїзд в громадському транспорті | Oblnews - Новини Полтаської області

Про підвищення тарифу повідомив міський голова Полтави Олександр Мамай.

«Якщо ви звернули увагу, то в інших містах уже по 10 грн маршрутне таксі. У Кременчуці навіть 10 грн. Тому, чи будемо ми підвищувати тарифи − так будемо. Чи будемо ми їх підвищувати вище, аніж в інших містах – ні, не будемо», – каже Олександр Мамай

7 жовтня перевізники звернулися до міської влади щодо питання перегляду вартості проїзду у місті про 16 грн в автобусі чи маршрутці. Існуючий тариф не дає змоги оновити застарілі автобуси та ремонтувати ті, якими зараз користуються містяни.

Тариф у 8 грн для автобусів та маршрутних таксі називали нерентабельним і таким, що просто дає змогу «вийти у нуль» під час громадських обговорень влітку 2021 року.

Основними факторами, що тоді суттєво вплинули на прохання перевізники щодо тарифів є: запровадження карантинних заходів, зростання розміру мінімальної заробітної плати та середньомісячної заробітної плати, збільшення ціни на електричну енергію, збільшення ціни на паливо-мастильні матеріали, у тому числі на газ, також зростання цін на шини, акумулятори та запасні частини тощо.

Нині тариф у тролейбусі становить 6 грн, а в автобусі – 8 грн. Їх затвердили 15 липня.