На території Полтавської обласної лікарні з’явиться гелікоптерний майданчик

На території Полтавської обласної лікарні з’явиться гелікоптерний майданчик | Oblnews - Новини Полтаської області

У рамках реконструкції Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського облаштують гелікоптерний майданчик, який слугуватиме для транспортування екстрених пацієнтів чи донорських органів, — повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Аеромедична евакуація співпадає з проєктом програми «Велике будівництво« – реконструкцією обласних клінічних лікарень у кожному регіоні. В тому числі і на Полтавщині. Тут буде реконструйовано обласну клінічну і обласну дитячу лікарню. На території обласної клінічної лікарні з’явиться сертифікований гелікоптерний майданчик, який дозволить поширити аеромедичну евакуацію на всю країну. В час, коли реконструюються лікарні, ще дозакуповуємо гелікоптери, які будуть залучати до аеромедичної евакуації. Якщо є випадок і необхідність транспортувати органи для трансплантації, то цей проєкт поширюємо на всю країну і в співпраці з МВС залучаємо їхні аеромедичні транспортні засоби, як Нацполіції, так і ДСНС, Нацгвардії, щоб швидко доставити те, що потрібно і врятувати життя«, – розповів Віктор Ляшко.

Зазначимо, що аеромедична евакуація як пілотний проєкт запущена в Київській та Львівській областях. Невдовзі приєднається Запорізька область.