У Лубенській, Котелевській, Диканській і Полтавській громадах тестуватимуть на цукровий діабет

У Лубенській, Котелевській, Диканській і Полтавській громадах тестуватимуть на цукровий діабет | Oblnews - Новини Полтаської області

На Полтавщині виконуватимуть масовий скринінг людей, які мають підвищені ризики розвитку цукрового діабету 2 типу, — повідомили в обласному Департаменті охорони здоров’я.

У конкурсному відборі обрали Лубенську, Котелевську, Диканську і Полтавську громади, – повідомила керівниця Полтавського обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва.

У межах проєкту «Мисливці за діабетом» у громадах сімейні лікарі виконуватимуть скринінг людей, що належать до груп ризику розвитку цукрового діабету 2 типу. 

Цукровий діабет 2 типу не має жодних симптомів на початку захворювання. Щоб дізнатися свій рівень цукру в крові, достатньо звернутися до свого сімейного лікаря. Послуга перевірки входить до пакету безоплатних медичних послуг, які надають на первинному рівні медичної допомоги.

Проєкт «Діємо для здоров’я» за підтримки Швейцарії триватиме до квітня.

Факторами ризику виникнення цукрового діабету 2 типу є вік від 45 років, надмірна маса тіла, малорухливий спосіб життя, стреси, підвищений артеріальний тиск. Лікарі рекомендують перевіряти рівень цукру в крові щонайменше раз на рік. Також виконувати скринінг потрібно після перенесеного запального захворювання або після лікування антибіотиками.

Щоб оцінити ризики виникнення цукрового діабету 2 типу, можна пройти онлайн-тест.