Як зміцнити імунітет у холодну погоду

Як зміцнити імунітет у холодну погоду | Oblnews - Новини Полтаської області

Взимку імунна система людини знаходиться в постійній напрузі. Лікар – пульмонолог розповів, як зміцнити імунітет і захиститися від гострих респіраторних вірусних інфекцій і коронавірусу.

За словами медика, міські жителі особливо схильні до негативного впливу холодів, оскільки не треновані. Температура до мінус 10°C є для городян відносно комфортною, проте більш істотні морози стають згубним фактором: холод перетворюється на тригер, спусковий гачок для ГРВІ та COVID-19, розповів експерт.

Для тренування імунітету і захисту від інфекцій лікар порекомендував жителям міст, у яких немає звички до тривалого перебування на морозному повітрі, захищати рот і ніс – прикривати їх, в тому числі маскою. Важливим елементом захисту є одяг. Спеціаліст нагадав про термобілизну, вона дозволяє уникати різкого переохолодження і не викликає надмірне потовиділення. Рекомендується робити упор на багатошаровість в одязі.

Для зігрівання після перебування на морозі радить випити гарячий чай, молоко або курячий бульйон. Спиртних напоїв, навпаки, рекомендується уникати.

Для загартовування медик запропонував намагатися частіше бувати на свіжому повітрі. Він також нагадав про захисний ефект вакцинації не тільки від COVID-19, але і від грипу та пневмококової інфекції.