На Полтавщині з обласного й місцевих бюджетів на тероборону спрямували близько 46 мільйонів гривень

На Полтавщині з обласного й місцевих бюджетів на тероборону спрямували близько 46 мільйонів гривень | Oblnews - Новини Полтаської області

На потреби Сил територіальної оборони з обласного бюджету й бюджетів територіальних громад виділили близько 46 мільйонів гривень. Відповідні рішення прийняли місцеві ради на сесіях, які відбуваються по всій області протягом тижня, — т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитро Лунін. 

«Зовнішні загрози, які стоять перед державою, залишаються. Президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що ми готові до будь-якого сценарію й не поступимося своєю територію та суверенітетом. Наше основне завдання – вирішити питання дипломатичним шляхом. Із 1 січня запрацював Закон України «Про основи національного спротиву». Відповідно до нього є план дій, за яким ми рухаємося. Значною мірою завдання тероборони – запобігти зовнішній агресії. Наш ворог повинен знати, що в кожному місті, містечку, селі, селищі його зустріне супротив. Цього тижня відбуваються сесії місцевих рад. На них уже виділено на потреби Сил тероборони близько 46 мільйонів гривень, із них 20 мільйонів спрямували з обласного бюджету, майже 26 мільйонів – територіальні громади. Завдання, які перед нами стоять, ми виконуємо й посилимо роботу. Протягом наступного тижня плануємо відкрити центр територіальної оборони, де всі охочі зможуть записуватися до лав ТрО. Допомагатимемо проводити цю роботу. Якщо центр працюватиме якісно й буде ефективним, відкриватимемо такі пункти і в районах», — зазначив Дмитро Лунін.

Дмитро Лунін також додав, що буде розроблена обласна профільна програма підтримки Сил територіальної оборони.

Т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Стеблянко повідомив, що центр територіальної оборони функціонуватиме в приміщенні ОДА, працюватимуть там працівники обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, бригади ТрО і громадських організацій, які надаватимуть консультаційну допомогу. 

«Нагадаю, що підрозділи територіальної оборони були утворені в 2014 році та брали безпосередню участь в антитерористичній обороні, зокрема й батальйон територіальної оборони Полтавщини. Тож територіальна оборона як була створена в 2014 році, так вона існує й донині, єдине, що з прийняттям закону про основи національного супротиву, вона дещо трансформується. Те, що вона перебуває у цій стадії, не означає, що вона не готова діяти за призначенням. Це механізм, який постійно готовий до застосування в будь-який час. Крім того, територіальна оборона надає унікальну можливість кожному громадянину взяти участь в обороні своєї країни», — сказав Віктор Стеблянко.

Командир окремої бригади територіальної оборони Полтавської області, підполковник Костянтин Калентьєв поінформував, що до кінця березня підрозділи ТрО мають укомплектувати на 100% резервістами. 

«Робимо все для того, щоб виконати завдання за призначенням. Працюємо в штатному режимі. Тісно співпрацюємо з органами державної влади й місцевого самоврядування», — сказав Костянтин Калентьєв.

Нагадаємо, бригада ТрО Полтавської області складається з 5 батальйонів: по одному – на кожний район й один – у Полтаві, а також управління бригадою.

Інформує Полтавська обласна державна адміністрація