В Україні підвищать пенсії 10 мільйонам громадян

В Україні підвищать пенсії 10 мільйонам громадян | Oblnews - Новини Полтаської області

Уряд України повідомив про підвищення пенсій для 10 мільйонів громадян з 1 березня 2022 року та підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення.

Рішення прийнято Кабміном, 16 лютого, й мова йде про індексацію пенсій на 14%, про пенсії для військових, вчених, держслужбовців, а також соціальні пенсії, розмір яких прив’язаний до прожиткового мінімуму.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, індексація стосуватиметься українців, які отримують страхові пенсії. А також вперше за новим принципом збільшать пенсії військовим.

З 1 березня встановлюється доплата для людей, які не підпадають під індексацію, оскільки пенсії їм були призначені протягом трьох останніх років. На 14% будуть проіндексовані доплати й українцям віком від 75 років.

Крім того, в уряді заявляють про індексацію пенсійних виплат деяким категоріям громадян на випередження. Зараз будуть проіндексовані так звані соціальні пенсії, які мали зрости лише в грудні цього року у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

Денис Шмигаль також нагадав, що напередодні Верховна Рада України ухвалила урядовий законопроєкт, який ліквідовує дискримінаційну норму, згідно з якою військовослужбовці, вчені, держслужбовці та інші категорії українських громадян не підпадали під щорічну індексацію. Пенсії відтепер будуть перераховуватися щорічно 1 березня. 

Також на 14% зростуть розміри пенсій, призначених відповідно до закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсій по інвалідності для «чорнобильців», а також розміри щомісячних компенсаційних виплат, встановлених особам, яким виповнилося 80 років і більше, та особам, яким виповнилося 75 років.

А ще передбачається з 1 березня підвищити мінімальну пенсійну виплату для осіб, які мають страховий стаж 30/35 років (відповідно, для жінок і для чоловіків), та для осіб з інвалідністю І групи, до 2 300 грн, а для осіб, що не працюють зі страховим стажем меншої тривалості — до 2 100 гривень.

Рішенням уряду також встановлено мінімальний розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу, на рівні 2 100 гривень.

Допомога на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї, також підвищується з 1700 до 2100 гривень.

За інформацією «Вечірній Київ»