Що робити, щоб відновити здоров’я після перенесеного коронавірусу?

Що робити, щоб відновити здоров’я після перенесеного коронавірусу? | Oblnews - Новини Полтаської області

Пандемія COVID-19 сколихнула розмірений уклад життя населення всього світу та змусила пристосовуватися до нових умов. Численні мутації вірусу та його стрімке розповсюдження не завжди дозволяють уникнути хвороби.

Тяжкий перебіг коронавірусної інфекції завдає сильного удару по всім системам організму та може даватися взнаки навіть після одужання. Всі люди різні, тому й перебіг хвороби відрізняється у кожному конкретному випадку та залежить від багатьох факторів.

Легка форма коронавірусної інфекції, як правило, не триває понад кілька тижнів та не викликає серйозних ускладнень. При середній або тяжкій формах, особливо після госпіталізації, пацієнти свідчать про залишкові симптоми.

Згідно з даними видання UpToDate, багато людей після одужання продовжують скаржитися на підвищену втомлюваність, труднощі з диханням, кашель та дискомфорт у грудях, рідше – на відсутність смаку або нюху, головний біль, проблеми зі сном, діарею, пітливість, проблеми з концентрацією уваги та чіткістю мислення, депресію тощо.

На сьогодні медики не мають чіткого лікування таких симптомів та дають рекомендації, виходячи з вивчення перебігу захворювання, анамнезу, хронічних станів та скарг конкретної людини. Але щоб полегшити свій стан та відновитися після хвороби необхідно:

  1. Дотримуватися режиму. Щоб подолати втому, дотримуйтеся режиму роботи та відпочинку. Особливо важкі справи заплануйте на ранок, адже саме після нічного сну ви маєте найбільше енергії. Виділіть найважливіші завдання на день та виконуйте лише їх.  Лягайте спати та прокидайтеся в однаковий час, зменште споживання кофеїну та алкоголю, а також надмірного перегляду телевізору перед сном. Якщо маєте проблеми із засинанням, зверніться до лікаря для призначення відповідних препаратів на деякий час.
  2. Збалансуйте раціон. Більшість поживних речовин, вітамінів та мінералів ми отримуємо з їжі, тому дуже важливо правильно скласти свій раціон. Дотримуйтеся режиму харчування та не пропускайте прийомів їжі, а також стежте за тим, щоб навіть перекуси були корисними. Збагатіть своє меню продуктами із високим вмістом білка, адже саме він є життєво необхідним для людини та насичує її енергією, стимулює ріст м’язів та запобігає їх пошкодженню. Поповнити запаси мікроелемента можна з риби, курятини, яєць, цільнозернових продуктів, бобових тощо. Складні вуглеводи та корисні жири також не зашкодять у постковідний період. Додайте до щоденного меню лосось, скумбрію, тунець, насіння чіа або льону.
  3. Налагодьте роботу кишківника. Для налагодження здорової мікрофлори споживайте продукти, що містять пробіотики, наприклад, квашену капусту, кефір, йогурт, мариновані овочі, а також пребіотики – фрукти, овочі, цільнозернові продукти.
  4. Поповнюйте запас вітамінів. Після будь-якої хвороби організм потребує відновлення вітамінного запасу для протидії залишкам інфекції та новим недугам. Так, вітамін С необхідний для підвищення захисних сил організму та міститься у багатьох доступних овочах і фруктах. Недостача цинку може підвищувати ризик зараження, тому в меню обов’язково мають бути морепродукти та м’ясо, йогурт, горіхи та боби. Не менш важливим є достатній рівень вітаміну D, який не лише підвищує імунітет, а й важливий для здоров’я кісток та функцій м’язів.
  5. Будьте рухливими. Після хвороби ваші м’язи будуть значно слабшими, однак вони потребують тренування. Не навантажуйте себе над міру, однак додайте фізичної активності, таким чином ви станете сильнішими та витривалішими, а щоденні справи даватимуться дедалі легше.
  6. Контролюйте хронічні захворювання. Після одужання перевірте рівень глюкози та серцевої системи, пройдіть необхідні обстеження та проконсультуйтеся з лікарем щодо призначення профілактичного лікування або відновлювальної терапії.

За матеріалами сайту «OBOZREVATEL»