Як діяти жителям міст Полтавщини в умовах облоги: інструкція

Як діяти жителям міст Полтавщини в умовах облоги: інструкція | Oblnews - Новини Полтаської області
Існує ризик, що російські війська візьмуть деякі міста України в облогу. Цивільне населення має знати, як діяти та чим запастися на випадок облоги їхнього міста окупантами.

Слід продумати наперед свої дії, адже ворог може ізолювати місто від постачання води, харчів та медикаментів. Цивільним варто дотримуватися таких пунктів:

Як діяти жителям міст Полтавщини в умовах облоги: інструкція | Oblnews - Новини Полтаської області

Щодо укриття, щоб закласти вікна можна використовуйте листи фанери або профнастил. Якщо їх немає, то закрийте вікна щільним картоном і килимами, пакетами з піском тощо.

Всередині кімнат потрібно перевернути важкі меблі. Зокрема, дивани або столи переверніть так, щоб вони знаходилися між внутрішньою несучою стіною і зовнішньою стіною. Кулі зазвичай проходять крізь цегляні стіни, двері та автомобілі. Стіна не є надійним прикриттям.

Також в такий період варто бути згуртованими. Необхідно обговорити та узгодити всі заходи всередині спільнот. Група повинна домовитися про те, як зберігати й розподіляти продукти харчування та інші припаси, як підтримувати санітарний стан та утилізувати тіла тощо.

Варто тримати взаємозв’язок між цивільними та військовими. Міські групи мають призначити своїх довірених представників, які будуть зустрічатися з військовими представниками українських або російських збройних сил, залежно від того, хто контролює територію. Це робитиметься для обговорення питань, що впливають на безпеку цивільного населення. Громада повинна надати цим людям повноваження приймати рішення під час взаємодії з військовими.

Детальніше читайте у рубриці Підготовка цивільної оборони в умовах облоги за посиланням.

Джерело: сайт ЗМІСТ