Поліція Полтавщини попереджає про посилення відповідальності за випалювання трави та сухостою

Поліція Полтавщини попереджає про посилення відповідальності за випалювання трави та сухостою | Oblnews - Новини Полтаської області

Посилення заходів правового впливу обґрунтоване тим, що вогонь та задимлення, в умовах війни,  екстрені служби можуть сприймати як фактор реальної загрози для населення, об’єктів і територій. Через що органи правопорядку та рятувальники відволікаються від виконання інших важливих функцій, пов’язаних з наданням допомоги громадянам та захистом Батьківщини від окупантів.

Поліцейські та рятувальники посилюють контроль за недопущенням самовільного спалювання рослинності та її залишків. Подібні правопорушення відвертають увагу правоохоронців від виконання важливих для країни завдань, пов’язаних з виявленням можливих агентів ворога, коригувальників вогню, мародерів та інших осіб, що можуть загрожувати національній безпеці України.

У разі виявлення таких правопорушень органи правопорядку реагуватимуть жорстко, відповідно до вимог законів, з урахуванням воєнного стану. До осіб, які порушать заборону, будуть застосовані не тільки заходи адміністративного або кримінального впливу (стаття 77-1 КУпАП та, відповідно, стаття 245 Кримінального кодексу України), але й додаткові види відповідальності».

Довідково. За знищення чи пошкодження вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачена кримінальна відповідальність – ст. 245 КК України.

Слід зазначити, що знищення або пошкодження лісових насаджень вогнем охоплює як підпал, так і порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки у лісах (зокрема, розведення багаття у невстановлених місцях, заправка в лісах транспортних засобів пальним тощо).

Вид і розмір кримінального покарання залежить від наслідків. Це може бути штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Протиправні дії, що спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

ГУНП у Полтавській області