Прем’єр-міністр України закликав Червоний Хрест активніше сприяти евакуації мирного населення з українських міст

Прем’єр-міністр України закликав Червоний Хрест активніше сприяти евакуації мирного населення з українських міст | Oblnews - Новини Полтаської області

17 березня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петер Маурер обговорили організацію термінових гуманітарних коридорів для населення, яке перебуває в зонах бойових дій.

На зустрічі також були присутні Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, Міністр оборони Олексій Резніков, Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

Денис Шмигаль наголосив, що мільйони невинних людей невідкладно потребують продовольства, медикаментів, води, інших критично необхідних товарів.

«У низці міст, заблокованих російськими військами, зокрема Маріуполі, склалася критична ситуація. Дії держави-агресора є злочином геноциду проти українського народу. Ми розраховуємо на швидке розширення діяльності Комітету Червоного Хреста, зокрема через Механізм оперативного розгортання в Україні», — зазначив очільник українського Уряду.

Як підкреслив Прем’єр-міністр, Україна також розраховує на активну роботу з донорами про збір коштів для надання гуманітарної допомоги нашій країні.

Денис Шмигаль окремо наголосив, що українська сторона максимально оперативно надала дозвіл на вільне пересування персоналу й товарів Комітету Червоного Хреста.

«Готові й надалі надавати необхідного сприяння гуманітарній діяльності Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні», — відзначив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр України закликав МКЧХ вживати більш активних та наполегливих кроків для сприяння евакуації мирного населення з українських міст, які перебувають в облозі та щоденно піддаються вогневому ураженню.

Урядовий портал