Уряд запускає комплексну програму підтримки переселенців

Уряд запускає комплексну програму підтримки переселенців | Oblnews - Новини Полтаської області

Центр протидії дезінформації при РНБО України роз’яснює, за якими напрямками, згідно рішення Уряду, вимушені переселенці можуть отримати державну допомогу

  • Кожному переселенцю в Україні держава виплачуватиме щомісяця допомогу в розмірі 2 тисячі гривень.
  • Батькам кожної дитини, яка переїхала до більш безпечних регіонів, буде виплачено 3 тисячі гривень щомісячно.
  • Також 3 тисячі гривень щомісячно отримуватимуть особи з інвалідністю.
  • Кожен роботодавець отримає 6500 гривень щомісячно на оплату праці найманого вимушеного переселенця.
  • Кожна родина, яка надала прихисток вимушеним переселенцям, щомісячно отримуватиме. компенсацію у розмірі 450 гривень на оплату комунальних послуг (за кожного, кому надано прихисток).

Виплати здійснюватимуться через Дію та Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Виплата допомоги внутрішньо переміщеним особам не здійснюється за ті місяці, у яких вони відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Як отримати

  • стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку, якщо інформації про людину ще немає у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб;
  • необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання. Заяву з наступного тижня можна буде подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

«До кінця тижня необхідні зміни будуть внесені до програмного забезпечення, також за цей час налагодимо диференціацію розмірів виплати в залежності від категорії особи, яка звертається. Отже, вже з початку наступного тижня можна звертатись з заявами на отримання допомоги», – поінформувала Марина Лазебна.

Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

Уряд запускає комплексну програму підтримки переселенців | Oblnews - Новини Полтаської області

Урядовий портал

Центр протидії дезінформації