В Україні спростили ЗНО та скасували ДПА у 2022 році

В Україні спростили ЗНО та скасували ДПА у 2022 році | Oblnews - Новини Полтаської області

Верховна Рада прийняла в цілому Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти, №7132.

Законом спрощено ЗНО, єдиний вступний іспит і єдине фахове вступне випробування у 2022 році, а також скасовано проведення ДПА. При цьому, вступ до закладів вищої освіти у цьому році не скасовується, а відбудеться за спрощеним механізмом без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Порядок вступу буде затверджено Міносвіти і науки.

«Доступність вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для всіх громадян України незалежно від місця їх перебування є нашим найвищим пріоритетом.

Завдяки цифровізації будуть створені максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, а під час офлайн процедур будуть максимально дотримані безпекові протоколи.

Заклади освіти мають докласти всіх зусиль, аби вступна кампанія пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.

Наразі МОН спільно з Комітетом освіти, науки та інновацій ВРУ, освітянами, експертами та батьками в дуже оперативному режимі працює над остаточним механізмом вступу у 2022 році.

Його розробка знаходиться на фінальній стадії, і вже найближчим часом він буде презентований», – прокоментував міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.