Фахівці Держпродспоживслужби Полтавщини перевіряють умови проживання переселенців

Фахівці Держпродспоживслужби Полтавщини перевіряють умови проживання переселенців | Oblnews - Новини Полтаської області

На території Котелевської, Чутівської територіальних громад спеціалісти санітарного відділу Полтавського районного управління ГУ Держпродспоживслужби  в Полтавській області  здійснили перевірки пунктів  проживання тимчасово переміщених осіб.

Так 23 по 24 березня фахівці перевірили 4 пункти. Відповідальним особам вручили пам’ятки щодо правил розміщення переселенців та правил приготування харчових продуктів.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я розробили мінімальні вимоги до місць для перебування людей, які тимчасово переїхали в інші регіони.

Щоб організувати приміщення, необхідно дотримуватись наступних вимог, основною з яких є доступ до води:

  • душових має бути не менше ніж 1 на 50 осіб;
  • умивальників – з одним краном на 5-7 осіб;
  • доступ до питної води з розрахунком щоденно 20 літрів на 1 людину;
  • вода для санітарно-гігієнічних потреб – 50 літрів на людину щодня.

Спальні місця мають бути на відстані не менше 1 метра, а відстань від зовнішньої стіни – не менше 0,8 метра.

Також для переселенців має бути доступна перша медична допомога та необхідні ліки. Людей, які прибувають, необхідно забезпечити первинним оглядом.

За потреби рекомендується організувати чергування медичного працівника. Якщо в одному приміщенні перебуває понад 100 людей, присутність медика є обов’язковою.

Для тих, у кого є симптоми інфекційних захворювань, потрібно виділити окреме приміщення і обов’язково надати медичну допомогу.

Якщо ж окремої кімнати немає, потрібно відділити частину приміщення, наприклад, ширмою, із мінімальною відстанню від інших людей в 1,5 – 2 метри.

У приміщенні необхідно проводити регулярне провітрювання не менше 3 разів на добу, та вологе прибирання мінімум раз на добу.

Дезінфекцію поверхонь, яких часто торкаються, слід робити 2 рази на день. Вологе прибирання із мийними засобами необхідно проводити щонайменше раз на тиждень.

Головне управління Держпродспоживслужби

Полтавської області