Поліція Полтавщини закликає дорослих ретельніше контролювати дозвілля дітей в умовах воєнного стану

Поліція Полтавщини закликає дорослих ретельніше контролювати дозвілля дітей в умовах воєнного стану | Oblnews - Новини Полтаської області

Для підтримки належного безпекового середовища в громадах, попередження вчинення правопорушень серед неповнолітніх, а також порушень у сфері обігу підакцизної продукції, поліція Полтавщини 24/7 здійснює превентивну роботу.

Зокрема, на Лубенщині Катерина Сорокотяга, начальниця сектору ювенальної превенції Лубенського райвідділу поліції, Валентина Бурдим, інспекторка сектору ювенальної превенції та Аліна Зінченко, інспекторка відділу превенції, провели превентивні заходи в громаді задля недопущення фактів вживання неповнолітніми слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів:

  • перевірили дозвілля молоді у парках, скверах та на спортивних майданчиках Лубенської тергромади;
  • провели роз’яснювальні бесіди з підлітками щодо безпечної поведінки в умовах воєнного часу;
  • акцентували увагу дітей на тому, щоб вони не ігнорували сигнали «Тривога»;
  • розповіли про юридичні наслідки за вчинення кримінальних чи адміністративних правопорушень;
  • провели відповідну роботу серед продавців торгівельних закладів щодо виключення випадків продажу неповнолітнім слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Шановні батьки та особи, що їх замінюють!

В умовах воєнного стану поліція Полтавщини закликає ретельніше контролювати дозвілля дітей. Роз’яснюйте їм інформацію про небезпеку, яку несе в собі алкоголь для здоров’я людини та постійно нагадуйте дітям про інші види загроз в умовах війни.

Шановні підприємці, продавці!

Нагадуємо, що за продаж неповнолітнім алкоголю, тютюнових виробів та електронних сигарет передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 6 800 до 13 600 гривень (стаття 156 КУпАП). Окрім цього, суб’єкт господарювання за порушення вимог закону може бути позбавлений ліцензії на продаж підакцизних товарів. Та головне – продаючи алкоголь дітям ви наносите непоправну шкоду їх здоров’ю, наражаєте їх на небезпеку, оскільки в стані сп’яніння діти можуть неадекватно сприймати загрози воєнного часу, стати жертвами або учасниками злочинів. Будьте відповідальними й не порушуйте закон!

ГУНП у Полтавській області