Полтавщина прийняла майже 45 тисяч переселенців

Полтавщина прийняла майже 45 тисяч переселенців | Oblnews - Новини Полтаської області

В області офіційно прийняли та розмістили майже 45 тисяч переселенців. 25 тисяч із них зараз продовжують жити на Полтавщині.

Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

«Для підтримки переселенців держава розробила низку механізмів. Зокрема, щомісячна допомога: 2000 гривень для дорослого і 3000 гривень для дітини й людини з інвалідністю. Цю виплату нараховують щомісяця протягом воєнного стану + 1 місяць після його закінчення. Заявку можна подати особисто до органів соцзахисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою порталу чи додатку Дія», – зауважив Дмитро Лунін.

За словами Дмитра Луніна, є алгоритм і щодо працевлаштування переселенців. Так, компенсація роботодавцям за кожного працевлаштованого переселенця – 6500 гривень на місяць. Виплачують цю компенсацію протягом перших двох місяців із початку працевлаштування.

Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти, необхідно зареєструвати дані про працівників через портал Дія або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити через 5 днів після оформлення працівника, а кошти перераховують роботодавцю за повний місяць роботи співробітника.

Є й компенсація родинам, які прихистили в своїх домівках вимушених переселенців. Мова йде про відшкодування комуналки – по 450 гривень на особу.