Надання пільг з оподаткування підприємствам громадських об’єднань осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану

Надання пільг з оподаткування підприємствам громадських об'єднань осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану | Oblnews - Новини Полтаської області

Державна підтримка підприємств та організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю у вигляді права на користування пільгами з оподаткування передбачена Законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю”. До таких пільг відносяться: нульова ставка податку на додану вартість, пільги зі сплати податку на додану вартість, пільги зі сплати податку на прибуток, пільги зі сплати земельного податку.

В області свою діяльність здійснюють шість підприємств, заснованих Всеукраїнськими організаціями осіб з інвалідністю, на яких працюють 306 працівників, з яких 196 особи з інвалідністю з порушенням зору та слуху.

Відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 №1010, вказані підприємства отримують дозвільні документи на користування податковими пільгами терміном на рік.

Для підтримки підприємств громадських об’єднань осіб з інвалідністю, у разі закінчення відповідних дозволів в період дії воєнного стану, постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 року № 323 ,,Деякі питання користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану на території України”, продовжено дію дозволів, виданих підприємствам до моменту введення воєнного стану.

Тобто, підприємствам громадських об’єднань осіб з інвалідністю у разі закінчення строку дії виданих дозволів, автоматично продовжується право користування пільгами з оподаткування до закінчення дії воєнного стану та протягом двох календарних кварталів після його припинення або скасування.

Департамент соціального захисту населення
Полтавської ОДА