Підвищення цін на товари та послуги в умовах війни – не припустимі

Підвищення цін на товари та послуги в умовах війни – не припустимі | Oblnews - Новини Полтаської області

У непростий час для нашої країни та суспільства Держпродспоживслужба продовжує виконувати одну із основних функцій – контроль за формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін.

Так, аби не допустити зростання цін на товари і послуги, фахівці Головних управлінь Держпродспоживслужби на постійній основі здійснюють контроль за дотриманням суб’єктами господарювання норм чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін (тарифів).

Фахівцями територіальних підрозділів Держпродспоживслужби здійснюється цінове спостереження роздрібних цін на споживчі товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення на підприємствах торгівлі та аптечних закладах.

Станом на 04 квітня поточного року Держпродспоживслужбою здійснено понад 3000 цінових спостережень за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на соціально значущі товари, з них відповідно до отриманих повідомлень споживачів. Переважна більшість повідомлень стосувалася зростання цін на продукти харчування, товари першої необхідності, пальне, продаж алкоголю, відсутність розрахунку за безготівку.

Так, за результатами проведених головними управліннями Держпродспоживслужби цінових спостережень за встановленням суб’єктами господарювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, станом на 04.04.2022 в порівнянні з 23.02.2022 спостерігається суттєве підвищення цін майже на всі продовольчі товари, зокрема, на хліб пшеничний – на 28,5 %, хліб житньо-пшеничний –12,5 %, крупу гречану –25,5 %, макаронні вироби – 24,5 %, олію соняшникову – на 11,9 %, цибулю ріпчасту –27,2 % та ін. продукти харчування.

Порушення були встановлені в кожному другому суб’єкті господарювання. За результатами проведеної роботи були знижені ціни до економічно обґрунтованого рівня, виставлені цінники на товари, відновлювалася робота терміналів, алкоголь знімався з реалізації.

Фахівцями головних управлінь Держпродспоживслужби на постійній основі проводиться роз’яснювальна робота щодо формування, встановлення та застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень норм чинного законодавства.

Головна вимога Держпродспоживслужби – щоб на торговельному ринку України суб’єкти господарювання реалізували товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення за економічно обґрунтованою ціною. Джерело – сайт Держпродспоживслужба.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області