На Полтавщині за березнь виявили 135 п’яних водіїв за кермом

На Полтавщині за березнь виявили 135 п’яних водіїв за кермом | Oblnews - Новини Полтаської області

З метою максимального захисту громадян від протиправних посягань, а також забезпечення публічного порядку й безпеки у воєнний період,  поліція Полтавщини продовжує працювати в посиленому режимі. Значну увагу правоохоронці також приділяють безпеці дорожнього руху на автошляхах області та вживають максимальних заходів щодо недопущення керування транспортними засобами водіями в стані сп’яніння.

«Лише в березні поточного року на автошляхах області працівники групи реагування патрульної поліції виявили близько 500 порушень правил дорожнього руху, з яких 135 – керування транспортними засобами в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що є неприпустимим», – повідомив Євген Рогачов, начальник поліції Полтавщини.

Нагадаємо, що відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування автомобілем напідпитку вперше суд може призначити 17 тисяч гривень штрафу та позбавити права керування транспортними засобами на 1 рік. Якщо протягом року автомобіліста вдруге притягнуть до адмінвідповідальності, за скоєне йому доведеться заплатити вже 34 тисячі гривень та забути про кермо на 3 роки (адже суд позбавить права керування). Окрім того, є вірогідність, що  транспортний засіб можуть за рішенням суду оплатно вилучити – реалізувати на аукціоні та отримані кошти повернути власникові. Якщо водій втретє порушить Закон, штраф зросте до 51 тисячі гривень. Строк позбавлення права керування збільшиться до 10 років, а сам транспортний засіб конфіскують. Але цього разу вже безоплатно!

Слід зазначити, що ч. 2 та 3 ст. 130 КУпАП (зі змінами від 16.02.2021 року) також передбачають адміністративний арешт, який суд може призначити з урахуванням майнового стану порушника. До 10 діб – особі, яка протягом року вже піддавалася адміністративному стягненню за керування у стані сп’яніння, та до 15 діб – якщо водій вже двічі потрапляв у «поле зору» правоохоронців.

Також попереджаємо – Полтавською обласною радою оборони прийняте рішення, що під час воєнного стану вилучені у нетверезих водіїв транспортні засоби можуть бути передані силам оборони для виконання завдань, пов’язаних із захистом країни від російських окупантів.  

Відділ комунікації поліції Полтавщини